Jeśli nie widzisz menu powyżej:
pobierz wtyczkę flash

Strona testowana w przeglądarkach:

Netscape 6.1-7.0
Internet Explorer 5.0-6.0
Opera 7.0


Okrutny biznes

Tkanka chrzęstna rekina, sproszkowana, bądź w postaci pigułek jest określana jako "znakomity stymulator sprawności" dla zestresowanego, współczesnego człowieka. Sprzedawanej, głównie jako dodatek do żywności, chrząstce rekina przypisuje się również... więcej »

Program monitoringu rekina wielorybiego na Seszelach

Program ruszył w 1996 roku i miał na celu badanie zwyczajów tych niezwykłych ryb oraz promocję ich ochrony w skali lokalnej i międzynarodowej. Oryginalnie program prowadzony był przez Shark Research Institute... więcej »

Finning

Angielskie słowo "finning" oznacza obcinanie płetw rekinom i wrzucenie żywego lub martwego zwierzęcia z powrotem do wody. Ta marnotrawcza i okrutna praktyka... więcej »

Ataki rekinów

Chociaż wzbudzają strach, rekiny są wspaniałymi mieszkańcami głębin i są przedmiotem wielu badań. Można je spotkać w morzach, oceanach... więcej »

Czy rekiny śpią?

Jeśli spojrzeć na jakąkolwiek rybę kostną to można zauważyć, że posiada ona pojedynczy otwór za jamą skrzelową, przykryty twardą, pokrywą skrzelową. Ryba za pomocą odpowiednich, stosunkowo silnych mięśni jest w stanie podnosić...więcej »

Kilka słów na temat płetwy grzbietowej...

Wbrew temu, co się powszechnie sądzi rekiny rzadko pływają z wystawioną na powierzchnię płetwą grzbietową. Dzieje się tak na przykład... więcej »